27 Oct

طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان را شرکت طراحی نما آرل در سال 1383 آغاز نموده . آرل با بهره گیری از توان بالای هنری، علمی و فنی تیم طراحی مهندسی دانش آموخته و آشنا به روش های مدرن معماری جهان و نیز بهره مندی از تمامی امکانات اجرایی و عمرانی توانسته است فضاهایی متنوع و کارآمد در پروژه های طراحی نمای مجتمع مسکونی، مجتمع های تجاری، فرهنگی، صنعتی، ساختمان اداری و غیره ارائه دهد.

طی فعالیت های آرل در این زمینه افراد بسیار دیگری نیز با بهره مندی از آگاهی این علم و هنر انجام آن نما ها و ساختمان های بسیاری را طراحی نموده اند.

طراحی نمای ساختمان بسیار مهم است، زیرا در زمان وارد شدن به ساختمان اولین موردی که چشم هر فردی را به خود جلب می کند نمای ساختمان است.

نمای ساختمان تاثیر بسیاری در تلقی و برداشت افراد از کیفیت و نوع ساخت پروژه شما دارد.

یک طراحی و اجرای جذاب و با کیفیت در ظاهر ساختمان می تواند اثری شاخص و به یاد ماندنی در ذهن افراد به وجود آورد.

 

طراحی نمای ساختمان

 

طراحی نمای ساختمان دو طبقه

امروزه به دلیل افزایش جمعیت و کمبود زمین های خالی در سطح کلان شهرها، ساختمان های دو طبقه کمتر ساخته و طراحی می شوند و عموما ساختمان های کم ارتفاع تر مربوط به ساختمان های سه طبقه و ساختمان های چهار طبقه می باشد.

لازم به ذکر است که طراحی نمای ساختمان هایی که ارتفاع کمتری دارند قابلیت انعطاف پذیری بیشتری در مقایسه با ساختمان های بلند تر دارند .

از سوی دیگر نمای ساختمان های دو طبقه ای که در زمان های گذشته ساخته شده اند و قدیمی هستند نیازمند تعمیراتی هستند.

ناگفته نماند، اگر ساختمان نمایی زیبا و جدیدی داشته باشد به ارزش و بهای آن افزوده می شود.

طراحی و اجرای نمای ساختمان ها محدودیت ها و شرایط ویژه ای مانند موقعیت و مکان ساختمان، بافت منطقه، شرایط تعیین شده از طرف شهرداری، مسائل اقتصادی وغیره دارد که طراحان باید به آن توجه کنند.

طراحی نمای ساختمان یک طبقه

همانطور که در بالا ذکر کردیم، هرچه تعداد طبقات یک ساختمان کمتر باشد طراحی و ساخت آن نیز راحت تر است به همین دلیل طراحی ساختمان های یک طبقه ای راحت تر و آسان تر از ساختمان های چند طبقه ای می باشد.

در مقالات بعدی بیشتر درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد.

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی
کف سازی ، طراحی نما ، بازسازی ساختمان ، سقف کاذب

درباره نویسنده

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی
طراحی و دکوراسیون داخلی - طراحی نما کف سازی - سقف کاذب - بازسازی ساختمان دیزاین محوطه فضای سبز - دیزاین آشپزخانه

پاسخ

تماس با ما