12 Nov

طراحی نمای ساختمان یک طبقه

طراحی نمای ساختمان یک طبقه

طراحی نمای ساختمان یک طبقه : همانطور که در مقالات پیشین ذکر کردیم طراحی نما به موقعیت جغرافیایی و هنر و خلاقیت طراح بستگی دارد اما این طراحی در ساختمان یک طبقه و دیگر ساختمان ها با طبقاتی بیشتر متفاوت است.

از آن جایی که ساختمان یک طبقه است طراح می تواند در ابتدا برای طراحی این ساختمان یک حیاط در نظر بگیرد که این فضا ممکن است پس از ورودی یا در پشت منزل طراحی شود که به سلیقه طراح وابسته است.

طراح می تواند همانند ساختمان های مدرنی که در کشور های دیگر طراحی می شود از فضای پشت بام نیز استفاده کند به گونه که ساکنین بتوانند چند ساعتی در آن استراحت کنند.

 

طراحی نمای ساختمان یک طبقه

 

استفاده از حوض آب یا استخر برای بازی بچه ها از دیگر مواردی می باشد که برای طراحی یک ساختمان یک طبقه در ذهن یک طراح ورود می کند.

 

پشت بام های ساختمان یک طبقه

برخی عقیده دارند که درپشت بام تنها محل قرار گرفتن کولر و دیگر اجسام این چنینی است اما امروزه طراحان می توانند فضای پشت بام ها را به گونه ای طراحی کنند که در آن از مبلمان های مخصوص و سایبانی خاص و حتی باربیکیو استفاده شود.

 

طراحی حیاط ساختمان یک طبقه

 

طراحی حیاط ساختمان یک طبقه

طراحان می توانند ورودی منزل را با چمن آرایی تزیین و طراحی کنند و در پشت خانه استخری به ابعادی مناسب برای بازی بچه ها و بزرگسالان در نظر بگیرند تا در جلب توجه  افراد تاثیری مثبت داشته باشد.

تمامی این موارد به میزان فضایی که در دسترس طراح است وابسته است.

 

طراحی نمای ساختمان یک طبقه

 

طراحی نمای ساختمان یک طبقه

اما درباره طراحی نمای ساختمان یک طبقه باید بگوییم در این طراحی طراحان می توانند از مصالح و مواد متفاوتی که امروزه در بازار ها موجود می باشند استفاده و اثری متفاوت طراحی کنند.

سنگ، گچ، سرامیک، آجر و غیره مواردی می باشند که طراحان می توانند از آن ها استفاده کنند.

مکعب یا مستطیل در نظر گرفتن این ساختمان به نظر طراح و طرحی که در ذهن دارد وابسته است.

در قسمت های شمالی کشور برای ساختمان های یک طبقه از شیروانی و در قسمت های سرد سیر از سرامیک برای طراحی دیوار ها و غیره استفاده می شود.

 

طراحی حیاط ساختمان یک طبقه

 

برخی از افراد علاقه دارند تا ساختمانی که قرار است طراحی کنند مدرن باشد به همین دلیل از ترکیب چند رنگ و مصالح استفاده می کنند و برخی دیگر علاقه دارند در طراحی ساختمان خود از قوس ها به شکل گرد و عریض، ستون هایی به شیوه های دوریک و یونیک استفاده کنند که به این طرح، طرح رومی گفته می شود.

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی
کف سازی ، طراحی نما ، بازسازی ساختمان ، سقف کاذب

درباره نویسنده

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی
طراحی و دکوراسیون داخلی - طراحی نما کف سازی - سقف کاذب - بازسازی ساختمان دیزاین محوطه فضای سبز - دیزاین آشپزخانه

پاسخ

تماس با ما