11 Nov

طراحی نمای ساختمان مسکونی

طراحی نمای ساختمان مسکونی

در ساختمان سازی ، سوی بیرونی ساختمان به نما شهرت دارد که می توان گفت طراحی نمای ساختمان مسکونی و تجاری از مهم ترین قسمت های ساختمان سازی می باشد، زیرا نما ساختمان چارچوبی برای طراحی دیگر اجزای ساختمان است.

ناگفته نماند که نمای بیرونی ساختمان می تواند در افزایش ارزش مادی ساختمان و جذابیت ظاهری آن تاثیر بسیاری داشته باشد.

این روز ها طراحان می توانند در طراحی نمای بیرونی ساختمان از طرح ها و سبک های مردن و کلاسیک استفاده کنند که انتخاب هر یک از آن ها به نظر و سلیقه آنان بستگی دارد.

 

طراحی نمای ساختمان مسکونی

 

طراحی نمای ساختمان مسکونی شیک و زیبا

اگر بخواهیم بصورت مختصر درباره نمای ساختمان شیک وزیبا صحبت کنیم باید بگوییم : برای طراحی نمای خارجی ساختمان از مصالح متفاوتی استفاده می شود که انتخاب رنگ و طرح نمای ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

نما ساختمان مسکونی

طراحی نما ساختمان مسکونی نکته ای بسیا مهم است که موارد بسیاری را شامل می شود، یکی از این موارد این می باشد که طرح و سبک نمای بیرونی یک ساختمان باید بگونه ای باشد که علاوه بر زیبایی و جذابیت، ساختمان را از تغییرات ناگهانی آب و هوایی حفظ کند.

اگر طراحان طراحی نمای بیرونی ساختمان را به درستی انجام دهند باعث افزایش کیفیت و درجه مادی ساختمان می شوند و اگر نمای ساختمان زیبا و خاص باشد در ذهن هر بیننده ای به صورت اثری به یاد ماندنی باقی می ماند بنابراین طراحان باید در انتخاب طرح و مواد مورد نیاز خود دقت کنند.

طراحان علاوه بر این که باید به نوع مصالح به کار رفته در نما ساختمان دقت داشته باشند، باید در انتخاب رنگ نمای ساختمان نیز حساسیت لازم را دارا باشند تا بتوانند اثری مقاوم و زیبا طراحی کنند.

آنان می توانند در این طراحی از ترکیب دو یا سه رنگ استفاده کنند اما در صورتی که رنگ ها با یکدگیر همخوانی داشته باشند.

نورپردازی نمای خارجی ساختمان یکی دیگر از عواملی می باشد که توجه بسیاری از عموم را به خود جلب می کند اگر نورپردازی ساختمان به درستی طراحی شود نما بیرونی ساختمان در هنگام شب جلوه خاص و بی نظیری پیدا می کند.

در مقالات بعدی درباره نمای ساختمان دو طبقه ، نمای ساختمان ویلایی ، نمای ساختمان رومی و بسیاری از موارد دیگر صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

 

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی
کف سازی ، طراحی نما ، بازسازی ساختمان ، سقف کاذب

درباره نویسنده

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی
طراحی و دکوراسیون داخلی - طراحی نما کف سازی - سقف کاذب - بازسازی ساختمان دیزاین محوطه فضای سبز - دیزاین آشپزخانه

پاسخ

تماس با ما