13 Nov

طراحی داخلی منزل ایرانی

طراحی داخلی منزل ایرانی

آیا تا به حال طراحی داخلی منزل ایرانی با دیگر کشور ها را با یکدیگر مقایسه کرده اید؟ متوجه تفاوت های آن ها شده اید؟

ایرانی ها با توجه به فرهنگ و تمدنی که از گذشته تا کنون وجود دارد اعتقاد دارند که حتی یک ابعادی کوچک از فرش باید در هر قسمت منزل وجود داشته باشد. به عنوان مثال عقیده دارند که در پذیرایی باید ابتدا فرش و دور تا دور آن مبلمان چیده شود که در صورتی خستگی بتوانند بر روی فرش استراحت کنند، اما این امر در کشور های خارجی صدق نمی کند. آن ها در تمامی نقاط منزل خود از مواد مختلفی مانند سرامیک و پارکت و غیره استفاده می کنند.

اما امروزه در سلیقه افراد ایرانی کمی تحول ایجاد شده به گونه ای که از طرح ها و سبک های دیگری اعم از سنتی و مدرن در طراحی و چیدمان منازل خود استفاده می کنند.

 

طراحی داخلی منزل ایرانی

 

طراحی های جدید و شیک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

این روز ها در طراحی داخلی منزل ایرانی در عین زیبایی و جذابیت با طرح های مدرنی همراه است که استفاده از وسایل دکوراسیون داخلی منزل ایرانی را دو چندان کرده است.

نورپردازی نیز عامل دیگری است که در خانه های ایرانی به وفور دیده می شود، اغلب افراد ایرانی عقیده دارند که به اصطلاح خانه باید نورگیر باشد یعنی در روز حتی از منزل نیز بتوانند از روشنایی روز یا به عبارت دیگر نور آفتاب بهره مند شوند.

 

طراحی داخلی منزل ایرانی

 

اتاق خواب منزل ایرانی

در برخی از منازل ایرانی در اتاق خواب ها تنها از تخت خواب و چند کمد برای لباس ها استفاده شده، در برخی دیگر میز آرایشی و تعدادی هم مبلمان که همه این ها به فضای اتاق خواب و بودجه فرد بستگی دارد.

نحوه چیدمان آن ها نیز به سلیقه فرد و فرم اتاق ( مستطیلی یا مربعی بودن اتاق ) بستگی دارد.

 

طراحی داخلی منزل ایرانی

 

آشپزخانه منزل ایرانی

آشپزخانه ها که به قلب خانه نیز معروف هستند یکی از مهمترین بخش خانه های ایرانی است که در دکوراسیون داخلی آن از موارد بسیاری استفاده می شود.

این روز ها در دکوراسون آشپزخانه ها از انواع کابینت ها در رنگ ها و طرح های متفاوتی استفاده می شود که در دیزان آشپزخانه ها تاثیر بسزایی می گذارد.

متراژ برخی از آشپزخانه ها به گونه ای است که در آن می توان از میز ناهار خوری های متفاوتی استفاده کرد که عموما با مبلمان منزل ست می شوند.

 

طراحی داخلی منزل ایرانی

 

برخی علاقه دارند در منزل خود از مبلمان راحی، برخی مبلمان سلطنتی، برخی مبلمان مدرن و غیره استفاده کنند که همه این ها به سلیقه و نظر فرد بستگی دارد.

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی
کف سازی ، طراحی نما ، بازسازی ساختمان ، سقف کاذب

درباره نویسنده

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی
طراحی و دکوراسیون داخلی - طراحی نما کف سازی - سقف کاذب - بازسازی ساختمان دیزاین محوطه فضای سبز - دیزاین آشپزخانه

پاسخ

تماس با ما